Czy warto dobrać kolor garnituru pod karnację?

22 grudnia 2021 by Brak komentarzy

Zdecydowanie tak! Nasza budowa ciała, wzrost, szerokość w barkach czy obwód klatki piersiowej to nie jedyne rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu garnituru. Duży wpływ na nasz wygląd ma również kolor skóry. W jaki sposób zadbać o to, aby karnacja nie kłóciła się z resztą stroju?

Cztery pory męskiej urody

Wiosna – to najrzadziej spotykany w naszym kraju typ urody. Wyróżnia się ona jasną cerą w ciepłym, brzoskwiniowym kolorze. Włosy takiego mężczyzny są zazwyczaj jasne, ale utrzymane w łagodnym odcieniu złota lub miodu, oczy natomiast błękitne, zielone, jasnoszare lub jasnobrązowe. Dla pana w typie wiosny należy dobierać ubrania w pastelowych barwach, chociaż należy unikać mdłych kolorów. Karmel, cynamon, przechodzący w brąz rudy oraz błękit będą znakomicie komplementowały karnację. Naturalnie mężczyźni w tym typie urody mogą sięgnąć jeszcze po nieśmiertelny granat oraz czerń. Czego należy unikać? Intensywnej bieli. Wybierając garnitur na ślub oznacza to brak jasnej marynarki oraz spodni. Jeżeli chodzi o koszulę bezpiecznie postawić na barwę łagodnej kości słoniowej, beż lub krem.

Lato – wbrew nazwie uroda letnia wcale nie jest ciepła. Wręcz przeciwnie. Charakteryzuje się ona chłodnym odcieniem włosów – platyna, refleksy szarości lub siwizny – oraz oczu – te najczęściej są błękitne, szarobłękitne lub w jasnobrązowe. Jeżeli chodzi o karnację, mamy zazwyczaj do czynienia z cerą różową lub oliwkową, pod którą nietrudno dostrzec naczynia krwionośne. Dla mężczyzny z urodą letnią najlepiej sprawdzą się szare garnitury, niezależnie od tego, czy mowa o graficie, stali, klasycznej szarości, czy też wpadającym w błękit popielatym. Dobrym rozwiązaniem jest również błękit oraz niebieski. To, czego powinien unikać taki mężczyzna to kontrastujących, ostrych kolorów.

Jesień – panowie o tej urodzie wyróżniają się na dwa sposoby. Mogą posiadać rude włosy, piegi oraz stosunkowo jasną cerę, lub brązową czuprynę, oliwkową skórę i orzechowy, ciepły kolor tęczówek. W obydwu przypadkach najlepiej sprawdzą się garnitury w kolorze złota, cynamonu oraz pomarańczy. Jeżeli te barwy wydają się zbyt krzykliwe na ślub, można postawić na bardziej klasyczne rozwiązania pod postacią brązu, morskiego granatu i stonowanej zieleni. Pan o jesiennym typie urody może również śmiało sięgnąć po złamaną biel oraz strój o piaskowym kolorze. To, czego powinniśmy unikać w przypadku tego typu urody to szarość, zwłaszcza w chłodnych odcieniach.

Zima – oto najpopularniejszych spośród typów urody w Polsce. Mężczyzna zimowy posiada czarne włosy oraz ciemne oczy, zazwyczaj w kolorze głębokiego brązu, chociaż w grę wchodzą również tęczówki mocno kontrastujące z białkiem. Zazwyczaj mamy do czynienia z chłodną cerą, która może przybierać lekko orientalny, śniady odcień. Ten typ urody dotyczy również cudzoziemców o ciemnej karnacji. Dla zimowego pana najlepszym wyjściem będzie garnitur utrzymany w wyrazistych, zdecydowanych barwach. Czerwień, grafit, szary, biel lub jednolita czerń to świetne kolory – grunt, aby były utrzymane w wyrazistej tonacji. Unikać natomiast należy zgaszonych, pastelowych barw.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *