Konkursy fotograficzne – na co zwrócić uwagę?

19 listopada 2021 by Brak komentarzy

Konkursy fotograficzne to świetny sposób na poprawienie swoich umiejętności związanych z robieniem dobrych zdjęć. Wszyscy wiemy, jak wiele uwagi współczesny świat przykłada do zdjęć, szczególnie tych dobrych. Fotografowanie możesz także potraktować, jako świetną zabawą, a zdobyte umiejętności i doświadczenie na pewno wykorzystasz w przyszłości choćby do upiększenia swojego profilu społecznościowego. Branie udziału w konkursach fotograficznych na pewno zachęci twoich bliskich do spróbowania swoich sił za obiektywem.

Robiąc zdjęcia na konkursy fotograficzne, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. A oto kilka prostych rad, które pomogą Ci zwiększyć szansę na wygranie w konkursie fotograficznym, i to w nie jednym:

  • Jedną z podstawowych rzeczy jest spełnienie wszystkich wymagań organizatora konkursu. W przeciwnym razie Twoja praca już na samym początku może zostać odrzucona.

  • Precyzyjnie dopasuj obrazek do rodzaju konkursu i jego tematyki.

  • Zwrócić uwagę na prace, które były nagradzane w poprzednich edycjach. Zobacz, na co dokładnie Jury zwracało uwagę podczas oceniania prac.

  • Wyróżnij się, wybierając atrakcyjne tematy, uderzające kolory, niezwykłą i mocną kompozycję. Pokaż swoją wiedzę i kreatywność.

  • Wykonaj wiele zdjęć, a spośród nich wybierz kilka najlepszych. Dobrą praktyką będzie też pokazanie swoich prac rodzinie i znajomym, a następnie wysłuchanie ich opinii.

Pamiętaj, że początki mogą okazać się trudne i wymagać nieco więcej nakładu pracy. Na pewno spotkasz się z wieloma niepowodzeniami naturalnymi dla nowicjuszy, ale nie poddawaj się. Każdy kiedyś zaczynał, a w najpopularniejszych konkursach bierze udział wielu uczestników, natomiast wyróżnionych prac może być tylko kilka.

Nawet jeśli nie uda Ci się nic wygrać, to doświadczenie zdobyte podczas tworzenia fotografii rozbuduje twoje poczucie estetyki i pozwoli poszerzyć warsztat początkującego fotografa. Branie udział w konkursach na pewno zwiększy też zasób twojego portfolio.

Zrób jak najwięcej zdjęć! Tylko praktyka pozwoli Ci poprawić swoją technikę. Nie zostawiaj aparatu w domu. Zabierz go na każdy spacer! Wykorzystaj każdą okazję. Rób zdjęcia w złotej godzinie, która zdarza się dwa razy dziennie, krótką chwilę przed wschodem słońca i jeszcze krótszą przed zachodem.

Jeśli szukasz konkursów fotograficznych, odwiedź koniecznie Świat Konkursów. Znajdziesz tam konkursy różnej tematyce i dla różnych grup wiekowych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *