Męska biżuteria – co wybrać i jak nosić?

27 czerwca 2022 by Brak komentarzy

Modne dodatki są ważnym elementem każdej stylizacji – nie tylko dla pań. Dzisiaj rosnącą popularność zyskuje też męska biżuteria. Może mieć różne wzornictwo i niezależnie od swojego stylu znajdziesz coś dla siebie. Ważne, by była idealnie dopasowana. Na co zatem warto zwracać uwagę, by dodać charakteru swojemu outfitowi?

Biżuteria dla panów – trend, który zyskuje na znaczeniu

Nie jest prawdą, że wieki temu jedynie kobiety nosiły różne dodatki do strojów. Panowie od nich nie stronili, mimo że dzisiaj zdają się o tym nie pamiętać. Co prawda jej rola estetyczna była drugorzędna, biżuteria była głównie symbolem statusu społecznego.

Moda jednak lubi powracać i obserwujemy aktualnie trend, który staje się coraz ważniejszy – panowie chętnie sięgają po dodatki takie jak męskie bransolety, spinki do mankietów, łańcuszki czy zegarki. Sprawdź, co jest modne, a także, co pasuje do Twojego stylu.

Jak wybrać odpowiednią biżuterię dla siebie?

Biżuterię możesz nosić niezależnie od wieku czy zawodu – musi jedynie pasować do Twojego stylu i danej okazji. Zwykle boją się i unikają jej panowie, od których wymaga się elegancji na co dzień – np. na spotkaniach biznesowych. Obawy budzą m.in. kolczyki, złote naszyjniki czy sygnety. Wybór biżuterii nie zawsze jest łatwym taskiem. Podpowiadamy, jak nie popaść w kicz i przesadę. Przestrzegając kilku zasad, nie popełnisz modowego faux pas.

Nie kieruj się jedynie trendami. By nie uzyskać efektu kiczu, każda ozdoba powinna być dopasowana do Ciebie. Musi po prostu świetnie współgrać z Twoim stylem – to kluczowa zasada. Bezrefleksyjne podążanie za trendami albo kopiowanie innych nie sprawdzi się i sprawi, że nie będziesz czuł się dobrze, atrakcyjnie i pewnie. Jeśli wiesz, że spinki do mankietów w kolorze różowego złota nie są dla Ciebie –  nie kupuj ich, tylko dlatego bo taka jest moda.

Kieruj się też zasadą minimalizmu – ma ona duże znaczenie właśnie w przypadku panów. Przepych nikomu nie służy, może jedynie narazić na śmieszność. Niektórzy lubią nosić wiele dodatków, ale najczęściej wystarczą spinki do mankietów i klasyczny zegarek na skórzanym pasku do stroju formalnego. Z kolei bransoleta i naszyjnik będą dobre na co dzień. Wielu panów nosi także sygnet.

Jeśli zależy Ci na indywidualnym looku, to powinieneś poszukać też oryginalnej biżuterii. Wśród dodatków dla panów królują inne trendy niż w biżuterii dla pań – modne są m.in. takie materiały jak stal czy drewno. Panowie raczej preferują też srebro, ew. złoto w kolorze białym.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *