Ogrodzenie betonowe – jakie są jego plusy i minusy?

15 grudnia 2021 by Brak komentarzy

Ogrodzenia wykonane z tego popularnego materiału to jedne z najczęstszych rozwiązań, jakie stosujemy na własnych posesjach. Co o tym decyduje? Okazuje się, że ma ono bardzo wiele zalet, które zdecydowanie przewyższają jego wady, szczególnie gdy jesteśmy ograniczeni co do kwoty, jaką zamierzamy na ten cel przeznaczyć. Jakie są zatem jego plusy i minusy?

Nieduży koszt ogrodzenia z betonu

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że beton jest jednym z tańszych rozwiązań. Za niedużą cenę, bo koszt jednego przęsła wraz ze słupkiem oscyluje nawet poniżej 100 złotych, otrzymujemy wytrzymałe i dość dobrze prezentujące się ogrodzenie. Cena jest oczywiście zależna od jego wysokości i szerokości. Niedużym kosztem można więc ogrodzić nawet dużą posesję, co przy zastosowaniu ogrodzeń z innych materiałów o podobnych parametrach zdecydowanie bardziej nadszarpnie nasz budżet.

Solidne i wytrzymałe na lata

Beton jest materiałem bardzo wytrzymałym. Nie musimy przede wszystkim obawiać się, że łatwo ulegnie uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto niestraszne mu bardzo różne warunki atmosferyczne, a wszystko to bez konieczności regularnej konserwacji. Ogrodzenie betonowe możemy co prawda pomalować na dowolny kolor, ale nie wpływa to na wydłużenie jego żywotności – z równie dobrym skutkiem może pozostać na lata w fabrycznym kolorze.

Gwarancja prywatności

Ogrodzenie betonowe odznacza się wysokim czynnikiem nieprzezierności. Dzięki niemu możemy skutecznie odseparować się od spojrzeń ciekawskiego sąsiada i zagwarantować sobie maksimum prywatności, co osiągniemy z jeszcze większym skutkiem, gdy zdecydujemy się na wyższe przęsła i z mniejszą ilością ażurowych elementów.

Izolacja akustyczna

Betonowe ogrodzenia dzięki swej grubości i solidności zapewniają także skuteczną izolację akustyczną. Świetnie więc sprawdzą się przede wszystkim w posesjach usytuowanych przy ruchliwych i głośnych ulicach. Takich efektów nie osiągniemy przy innych rozwiązaniach z podobnego przedziału cenowego.

Szybki i dość prosty montaż

Ogrodzenia betonowe dostępne są w sprzedaży w dwóch najbardziej popularnych wariantach – wylewane oraz z gotowych prefabrykatów. Najprościej zdecydować się na ogrodzenie wraz z montażem – wtedy wszystko zajmie niewiele czasu, a firma wykona usługę sprawnie i szybko.

Wady ogrodzeń z betonu

Jedną z najczęściej wymienianych wad jest ta z zakresu estetyki. Dla wielu takie ogrodzenie prezentuje się nieszczególnie atrakcyjnie pod względem wizualnym, mimo że dostępne są w bardzo różnorodnej gamie wzorów, w tym z ciekawymi ażurowymi wycięciami. Pomimo to wciąż wydaje się dość toporne.

Wadą okazuje się także ograniczona możliwość dopasowania do otoczenia. Nie zawsze będzie się ono komponować dobrze z każdą posesją oraz jej okolicą, choć szeroki wybór ogrodzeń z tego materiału umożliwia dopasowanie go do bardzo różnych przestrzeni zarówno miejskich, jak i wiejskich.

Takie ogrodzenie może mieć też negatywny wpływ na znajdującą się w pobliżu roślinność. Powoduje wysokie zaciemnienie, nawet gdy posiada ażurowe wycięcia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *