Projekty domów energooszczędnych – komfortowe i ekonomiczne domy

2 listopada 2021 by Brak komentarzy

Na rynku domów rośnie zapotrzebowanie na domy, które nie wymagają dużych inwestycji. Kupując dom energooszczędny można zaoszczędzić nawet do 70% kosztów związanych z domami konwencjonalnymi, budowanymi zgodnie z obowiązującymi normami. Z tego powodu inwestowanie w domy o niskim zużyciu energii zyskuje coraz większą popularność w całej Polsce i Europie

Porównanie domów na podstawie ich zużycia

Najważniejszymi kryteriami przy wyborze nowego domu są komfort i stosunek ceny do jakości wykonania – dlatego też najczęściej domy projektowane przez czołowych europejskich producentów spełniają te dwa warunki. Oprócz dobrej izolacji cieplnej niezbędna jest również nowoczesna technologia, która sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą minimalne przez kolejne lata, a nawet dekady.

Idea budynków energooszczędnych zakłada, że powinny być one od początku przyjazne dla środowiska. Obecne przepisy techniczne (standard WT 2021) są dość rygorystyczne, jeśli chodzi o izolacyjność cieplną w tej kategorii budownictwa. Domy ekologiczne mogą być tanie, przyjemne i łatwe w utrzymaniu, a styl życia ludzi w nich nie różni się znacząco od stylu życia w normalnych domach. W rzeczywistości, dzięki nowoczesnym technologiom energooszczędnym zastosowanym w domu energooszczędnym, życie staje się o wiele prostsze i bardziej komfortowe.

Projekty domów energooszczędnych tanich w budowie – jak wybrać technologię i materiały do budowy domów?

Częstym problemem właścicieli domów są wysokie koszty energii. W takich domach często stosuje się standardowe poziomy izolacji i systemy grzewcze, które powodują, że temperatura ciepłej wody jest zbyt niska – nie tylko obniża to komfort, ale również powoduje znacznie wyższe rachunki za energię i związane z nią urządzenia. Ponadto, domy ze słabą/niewystarczającą izolacją termiczną tracą ciepło przez pęknięcia w ścianach i dachach z powodu przecieków powietrza ze środowiska zewnętrznego. Okna mogą mieć słabe właściwości termoizolacyjne, jak również źle działające szyby.

W wyniku tych wszystkich czynników np. domy szeregowe na Klinach nie mogą osiągnąć komfortowego klimatu wewnętrznego – rozwiązaniem tego problemu może być budowanie domów w oparciu o nowoczesne technologie, tak aby zapewniały one wysoką efektywność energetyczną.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *