Przegląd butów zimowych – jakie są modne w tym sezonie?

18 listopada 2021 by Brak komentarzy

Obuwie zimowe w tym sezonie to zarówno wiele nowości, jak i dobrze znana klasyka. Niektóre fasony wracają znów do łask po kilku dekadach i znacznie większą wagę przykłada się do tego, aby buty na zimę były nie tylko eleganckie, ale również pasowały do różnorakich stylizacji. Nie mniejsze znacznie odgrywa komfort noszenia. Jakie obuwie jest szczególnie modne w tym sezonie?

Obuwie funkcjonalne

Obecnym trendom w modzie przyświeca cel, aby buty były nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne. Pod tym pojęciem kryje się po prostu uniwersalizm obuwia zimowego i fakt, że nasze kozaki założymy nie tylko do eleganckich stylizacji, ale również z powodzeniem zestawimy je z garderobą o nieco lżejszym kalibrze. Buty na zimę geox zachowują wciąż eleganckie design, więc pasują zarówno do sukienek, spódnic i eleganckich spodni, jak i do ulubionych jeansów o modnym w tym sezonie szerokim kroju.

Stabilne i komfortowe obuwie

Poza tym że obuwie zimowe geox ma być kobiece i pasować na różne okazje, to dużą wagę przykłada się do wygody i komfortu noszenia. Dominują więc grubsze podeszwy, platformy oraz niższe i stabilniejsze obcasy, np. klocki. Masywna podeszwa nie tylko świetnie izoluje od zimnej powierzchni zapewniając stopom ciepło, ale także sprawia, że chodzenie w nich jest bezpieczniejsze nawet na oblodzonym chodniku.

Kolejnym elementem, na który zwracają producenci obuwia uwagę, jest zastosowanie materiałów, które zapewnią właściwą wentylację stóp. O ile jeszcze niedawno była to domena przede wszystkim obuwia sportowego, tak teraz takie rozwiązania stosuje się również w przypadku obuwia na co dzień i na szczególne okazje. Odpowiedni materiał jest zastosowany nie tylko na zewnątrz obuwia, ale także od środka. A to zapewnia wyjątkowy komfort noszenia.

Dobrze znane, ale nieco zapomniane fasony i dodatki

W modnym obuwiu zimowym pojawiają się wszystkim nam dobrze znane dodatki, które jednak na jakiś czas zniknęły z pola widzenia. Mowa tu przede wszystkim o kożuszkach i futerkach. Kozaki mogą być całkowicie od zewnątrz pokryte futerkiem o bardzo różnej kolorystyce lub mieć tylko subtelne dodatki. Hitem zaczynają się stawać także buty zimowe geox o szerszych cholewkach i zapomnianym nieco fasonie oficerskim. Co jeszcze powraca w tym sezonie i zwraca uwagę? – Marszczenia na cholewkach, frędzle, sznurowania, złote łańcuchy i dodatek elastycznych materiałów i ściągaczy, które idealnie dopasowują górną część buta do nogi.

Powrót eleganckich szpiców

Kobiece buty na zimę, szczególnie eleganckie kozaki i botki, to coraz częściej fasony zakończone w szpic. Szersze i bardziej owalne zakończenia odchodzą do lamusa, ale może to i dobrze. Obuwie zakończone w szpic, choć wydaje się mniej komfortowe, to jest zdecydowanie bardziej kobiece i wysmukla każdą nogę. Na szczególną uwagę zasługuje również kolorystyka butów na zimę geox. Na wybiegach i tym samym również na sklepowych półkach pojawiają się kozaki nie tylko w ciemnych i klasycznych kolorach, ale również beże i biel, co przez ostatnie sezony w ogóle nie znalazło uznania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *