Trendy wśród butów dziecięcych – co będzie modne w 2022?

10 listopada 2021 by Brak komentarzy

Moda dziecięca zmienia się bardzo dynamicznie. Czasami jest ona odzwierciedleniem mody dla dorosłych, a innym razem idzie ona dużo dalej i jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana i odważna. Jakie buty dla dzieci będą modne w następnym roku? Co będzie się nosiło w 2022?

Wysokie sneakersy

Od kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszą się wysokie sneakersy. Są to buty dość uniwersalne, bo są dostępne w wariantach na lato i na zimę. Rodzice dość często wybierają sneakersy z grubą warstwą ocieplenia w środku. Zapewniają one maluchowi dużo ciepła i równocześnie dają mu komfort butów sportowych. Są one też bardzo stylowe. Takie buty sięgają za kostkę i bardzo dobrze wyglądają z legginsami i zwykłymi spodniami. Można też nosić je z dzianinowymi sukienkami. Są dostępne w wielu różnych wariantach – są kolorowe, z błyszczącymi lub neonowymi elementami, z aplikacjami, ćwiekami, przeszyciami i wieloma innymi detalami. Dzięki temu dzieci chętnie je noszą. Sneakersy nadają się jako obuwie dla chłopców i dla dziewczynek, choć oczywiście dla każdej płci sugerowane są inne modele. W wielu sklepach można też kupić snekaersy w wersji uniseks.

Balerinki

Balerinki to rodzaj obuwia, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród dziewczynek. W roku 2022 szczególnie modne będą buciki z dużą ilością błyszczących elementów. W sklepach będą królowały delikatne baleriny wykonane z brokatowego materiału oraz takie z materiałów o holograficznym efekcie. Mogą one być doskonałym uzupełnieniem każdej dziewczęcej stylizacji, bo ją ożywią i sprawią, że będzie bardziej niezwykła. Takie balerinki są świetnym dodatkiem do tiulowych sukienek i spódniczek, które nawiązują do ubioru prawdziwych baletnic. Warto pamiętać, że balerinki mogą też mieć różnej formy zapięcia. Najbardziej popularne są te z wszytą wąską gumką, która pomaga utrzymać bucik na stopie. Dzięki niej dziecko może swobodnie biegać i chodzić po schodach.

Kalosze

W tym roku must have będą też dziecięce kalosze. Są to idealne buty dla dzieci. Szczególnie modne będą jednak te wyprodukowane z transparentnego materiału oraz te najbardziej kolorowe. W końcu kalosze mają służyć nie tylko do zabawy w kałużach, ale także jako ozdoba. W nowoczesnych kaloszach można chodzić na co dzień. Dobrze będą prezentowały się z wąskimi spodniami, ale jeśli pogoda tego wymaga, to można śmiało łączyć je z krótkimi spódniczkami i spodenkami. Kolorowe kalosze łączą ze sobą trwałość, walory użytkowe i wygodę. Poza tym są bardzo zabawne i wiele dzieci uwielbia w nich chodzić.

Botki

Kolejnym modelem obuwia, które będzie w modzie, są botki. Są to buciki, których cholewka sięga za kostkę. Botki są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Najmodniejsze będą modele w odcieniach beżu, brązu oraz w delikatnych pastelach. Wiele z nich będzie miało dodatkową ozdobę w postaci sztucznego futerka u góry cholewki. Najmodniejsze botki będą miały podeszwę jak trapery. Dzięki temu doskonale nadają się do spacerowania i zabaw na dworze. To świetne buty na wczesną wiosnę i jesień.