Ubiór na cebulkę, co to znaczy? Sprawdź, co na siebie założyć, aby nie zmarznąć i się nie przegrzać

8 grudnia 2021 by Brak komentarzy

Zimą trzeba ubierać się stosownie do pogody. To jednak całkiem duże wyzwanie, bo kiedy jest mroźnie, trzeba włożyć na siebie szczególnie dużo warstw. To właśnie tworzenie takich warstwowych stylizacji nazywane jest potocznie ubraniem na cebulkę. Trzeba jednak pamiętać, że w tym wypadku bardziej niż o wygląd chodzi o ciepło. Co na siebie założyć, żeby nie zmarznąć?

Bielizna termiczna

Jeśli chcesz, by było Ci ciepło, to koniecznie postaw na bieliznę termiczną. Majtki i podkoszulka będą stanowiły pierwszą i niezwykle ważną warstwę izolacyjną, która znajduje się bezpośrednio przy skórze. Bielizna termiczna jest o tyle ciekawym rodzajem odzieży, że zapewnia dużo ciepła, ale równocześnie nie można się w niej spocić. Jeśli nie masz bielizny termicznej, to dobrze byłoby, żebyś się w nią wyposażyła. Jeśli lubisz spacery w górach, zabawy w śniegu czy narciarstwo, to taka bielizna po prostu jest niezbędna.

Druga warstwa

Na bieliznę powinnaś włożyć drugą warstwę ubrań. Nie będzie ona widoczna, więc nie musisz przykładać dużej wagi do jej wyglądu. Kolor i styl nie mają znaczenia – najważniejsze, żeby było wygodnie. Ewentualne elementy ozdobne mogą być przeszkodą przy dobieraniu kolejnych warstw ubrania. Druga warstwa powinna być złożona z bawełnianej bluzki z długim rękawem. Bardzo ważne jest to, by była ona wykonana z naturalnej bawełny, bo tkanina powinna oddychać i przepuszczać powietrze, by uniknąć przegrzania. Jeśli jest bardzo zimno, to pod bluzkę możesz włożyć także T-shirt. Pamiętaj, że w klatce piersiowej znajdują się organy witalne, które musisz chronić przed wyziębieniem. Warto też włożyć rajstopy grubości przynajmniej 100 DEN albo legginsy. Niektóre modele mają nawet dodatkową warstwę ocieplenia we wnętrzu. W tym wypadku także nie musisz przejmować się kolorem, bo rajstopy będą całkowicie schowane pod spodniami.

Trzecia warstwa

Przyszła pora na ostatnią warstwę. Tutaj już będzie liczył się styl i to, by ubrania dobrze wyglądały razem. Dobrym wyborem będą bluzy damskie. Jest to ubranie wygodne i przyjemne w dotyku. Równocześnie trzeba też pamiętać, że bluzy są na tyle luźne, że bez obaw można zmieścić pod nimi dodatkowe ubrania. To bardzo ważne, bo w skrajnym wypadku pod nią muszą zmieścić się nawet trzy warstwy ubrań. Bluzy damskie mają sporo możliwości wykorzystania ich w różnych stylizacji. Będą świetnie wyglądały z klasycznymi dżinsami. Jeśli ubierasz się na cebulkę, to unikaj krojów ściśle przylegających do ciała. To ważne, bo mogą one sprawić, że będziesz wyglądała na dużo większą niż w rzeczywistości, a same ubrania już na pierwszy rzut oka będą sprawiały wrażenie źle dobranych. Jeśli ubierasz się na mróz, to szukaj jednak odzieży w odrobinę większym rozmiarze.

Na zakończenie

Pamiętaj też, że nawet jeśli na nogach masz już rajstopy, to wciąż powinnaś włożyć przynajmniej jedną parę skarpetek. Stopy są bardzo podatne na odmrożenia i wiele kobiet uskarża się na problem z tym, że wciąż są zimne. Z tego właśnie powodu w żadnym wypadku nie należy rezygnować ze skarpetek.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *